Symulator jazdy samochodem, który udostępniamy naszym kursantom bezpłatnie, to profesjonalne urządzenie, pomagające w opanowaniu najtrudniejszych elementów jazdy samochodem osobowym. Urządzenie to zostało zaprojektowane w taki sposób, aby osoba, która znajdzie się w jego fotelu, czuła się dokładnie tak jak w prawdziwym samochodzie. Co więcej, cały proces jazdy odbywa się identycznie jak w to jest w rzeczywistości. Zasiadając przed symulatorem, trzeba zacząć od uruchomienia silnika, zapięcia pasów bezpieczeństwa, zapalenia świateł pozycyjnych oraz mijania,  sprawdzenia stanu hamulca ręcznego, no i jazda...

Podczas jazdy, trzeba dbać o technikę jazdy. Symulator informuje, jeśli kursant jedzie za szybko lub za wolno. Jeśli nie zmieniamy w odpowiednim czasie biegów, również zostaniemy o tym poinformowani. Jazda na symulatorze odbywa siępod opieką instruktora, który obserwuje i analizuje poczynania kursanta oraz przekazuje mu niezbędne informacje, aby ten prowadził samochód zgodnie ze wszystkimi wymogami. Instrukcje te na pewno pomogą zdać egzamin Państwowy na prawo jazdy.

Symulator składa się z 3 monitorów obrazujących, to co się dzieje przed autem i po jego obu stronach oraz monitora tylnego, na którym widać tylną szybę pojazdu i to co jest za nią. Oprócz tego mamy do dyspozycji wielofunkcyjną kierownicę, 3 pedały oraz skrzynię biegów. Oczywiście w czasie jazdy, symulator wydaje takie same dźwięki, które towarzyszą nam w czasie jazdy samochodem.

Dla kogo  dostępny jest symulator jazdy samochodem w naszej szkole?

Symulator dostępny jest dla Naszych kursantów bezpłatnie! Każda osoba, która chce skorzystać z symulatora, powinna wcześniej ustalić dokładny termin przybycia. Zachęcamy również do sprawdzenia swoich umiejętności osoby, które dopiero planują rozpocząć kurs prawa jazdy, nawet za pare lat. Takie osoby również mogą skorzystać z symulatora zupełnie bezpłatnie!!!

Zapraszamy do obejrzenia wybranych plansz symulatora jazdy: 

 

Symulator umożliwia nauczanie w kilku trybach, które mają różne przeznacznie:

symulator jazdy tczew

symulator jazdy tczew

symulator jazdy tczew